“Türkiye Ekonomisinde Makro Ekonomik Gelişmeler” Konferansı

TEAMDER Kamuoyu Duyurusu

Çok yakından bildiğiniz gibi ülkemiz 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında siyasi, güvenlik, sosyal medya ve ekonomi konuları başta olmak üzere pek çok alanda iç ve dış kaynaklı olmak üzere hain odaklarca baskı altına alınmaya çalışılmakta ve ülke huzurunun bozulması için akla hayale sığmaz yollara başvurulduğu görülmektedir.

Bu odakların üzerinde en çok yoğunlaştığı konuların başında da ülkemiz ekonomisinin ağır bir darboğaza sürüklenmesi beklentisi yer almaktadır. Ancak tüm bu çabaların nafile olduğunun şer odaklarınca da çok iyi biliniyor olunmasına karşın bir kısım basılı ve görsel medya aracılığıyla ısrarla asılsız ve abartılı ekonomik söylemlere yönelindiği ve “kamuoyu üzerinde genel bir tereddüt algısı”, iç piyasalarda ise “durağan ve riskli bir ortam varlığı algısı” yaratılmaya çalışıldığı gözlemlenmektedir. Öteden buyana sürdürülmeye çalışılan tüm bu arayışların devletimize, milletimize, ülke bütünlüğümüze ve milli birliğimize düşman hain odaklarca irtibatlı olduğu hususunda hiçbir tereddüt olmadığı açıktır.

Bu noktada biz vatan ve millet sevdalılarına düşen görev, ısrarla sürdürülmeye çalışılan bu olumsuz algı yaratma çabalarını boşa çıkaracak tüm tedbirlerin kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları işbirliği ile hayata geçirilmesine katkı sağlamaktır. İşte anılan nedenle Antalya merkezli faaliyet gösteren bir sivil toplum kuruluşu olan TEAMDER tarafından konu uzmanı iktisat akademisyeni olan Prof. Dr. Emre ALKİN Antalya’mıza davet edilmiştir.

Akdeniz Üniversitesi kampüsünde tüm Akdeniz Üniversitesi ailesi ve TEAMDER ailesi ile birlikte olacak Sayın Prof.Dr.ALKİN  “Türkiye ekonomisine bir şey olmaz. Çünkü …” diye ilk söze başlayacak ve konuşmasında aşağıdaki soruları cevaplayacaktır.

  • “Türkiye’nin geleceği parlaktır. Ancak niçin bugün detaylara takılıyoruz?”
  • “Türkiye ve dünyanın bundan sonraki yol haritası ne olacaktır?”
  • “Makro ekonomik verileri nasıl yorumlamak gereklidir?
  • “Türkiye ve Dünya makro ekonomik açıdan nereye gidiyor?”
  • “Gelecekte bizi nasıl bir Türkiye ve Dünya bekliyor?”

Toplumu bilgilendirme, bölgesel ve ülkesel sorunların çözümüne katkı sağlama amaçlı sosyal sorumluluk ilkesi gereği gerçekleştirilecek bu konferans için Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda, 8 Mart Çarşamba günü saat 10:00’da hep birlikte olmayı arzu etmekteyiz.

İlginize şimdiden teşekkür eder, birlikte olmayı dileriz.

TEAMDER