KKTC 3. Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş EROĞLU Konferansı Daveti

blank

Sayın Kamuoyu,

Hepimizin de yakından bildiği gibi ülkemiz özellikle dış kaynaklı yönlendirmelerin etkisiyle başta terör belası olmak üzere ekonomik, sosyal ve siyasal alanlarda da darboğaza sürüklenmeye çalışılmaktadır. Tüm bu uğraşıların nafile olduğu ve Türk milletinin sağduyulu yaklaşımları ile bunların boşa çıkarılmış olduğu yakın zamanda çok iyi anlaşılmış olunmasına karşın, devlet ve millet düşmanları hala boş durmamaktadır.

Böyle bir dönemde sadece ülke içinde değil tüm dünyadaki soydaşlarımızla da birlik içerisinde olmamız gerektiği aşikârdır. Bunlardan Kuzey Kıbrıs da ülkemizin gözbebeği olarak acılarımız ve mutluluklarımızın birlikte yaşandığı her daim yan yana olduğumuz bir kardeş ülke olmuştur olmaya da devam edecektir.

Büyük Türkiye’nin kendi meselelerini çözebilecek güçte olduğunu ve gerekirse dünyadaki diğer tüm soydaş ülkelere ve mazlumlara da milli ve manevi bir değer ölçütü olarak kalkan ve destek olabileceğini tüm dünya yakından deneyimlemiştir.

Gelinen noktada, üzerinde en çok konuşulan Türkiye ilişkili dış konulardan birisi de Kıbrıs konusu olup adada ortak bir şekillenmenin arifesi yaşanmaktadır. Türkiye de Kuzey Kıbrıs’ın geleceği konusunda garantör ülke olarak yeniden yapılanmanın tarafı konumundadır.

Henüz sonuçlanmamış ve devam etmekte olan “Kıbrıs Gerçeği ve Yeniden Yapılanma Süreçleri” konusuna en vakıf kişilerden birisi olan Üçüncü Cumhurbaşkanı Sayın Dr. Derviş EROĞLU’dur. Nazik teşrifleriyle gerçekleştirilecek olan konferans kapsamında TEAMDER üyeleri ile birlikte olacak ve Kıbrıs Gerçeği üzerinde bizleri doğrudan bilgilendirecektir.

Toplumu bilgilendirme, bölgesel ve ülkesel sorunların çözümüne katkı sağlama amaçlı sosyal sorumluluk ilkesi gereği Akdeniz Üniversitesi, Öğrenci Konseyi Başkanlığı, İnovasyon ve Proje Geliştirme Topluluğu işbirliğiyle ortak olarak gerçekleştirilecek olan bu konferans için Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda, 9 Mayıs Salı günü, saat 14.00’da hep birlikte olmayı arzu etmekteyiz.

İlginize şimdiden teşekkür eder, birlikte olmayı dileriz.

TEAMDER