TEAMDER Kamuoyu Duyurusu

TEAMDER Kamuoyu Duyurusu

TEAMDER’in yeniden yapılanma süreci tamamlanmış ve faaliyetlerine kalınan yerden daha etkin olarak devam edilmesi kararlaştırılmıştır.

İlk adım olarak, öncelikle ülkemizin gündeminden düşmeyen ve bölgemizi de özellikle turizm ve tarımsal sektörünü gelecekteki yansımaları açısından çok yakından ilgilendiren Ortadoğu’daki Son Gelişmeler konusunun uzmanlarca ele alınmasının faydalı olacağı düşünülmüştür. Bu amaçla üyelerimizi ve Antalya kamuoyunu bilgilendirmek üzere konu uzmanı Sayın Emekli Tümgeneral Osman Gazi KANDEMİR TEAMDER davetlisi konuk konuşmacı olarak davet edilmiştir.

Toplumu bilgilendirme, bölgesel ve ülkesel sorunların çözümüne katkı sağlama amaçlı sosyal sorumluluk ilkesi gereği gerçekleştirilecek bu konferansta hep birlikte olmayı arzu etmekteyiz.

Konferans kapsamında;

o Ortadoğu devletlerinin son yüzyıldaki tarihleri,

o Tek kutuplu dünyanın Ortadoğu’ya vermek istediği şekil ve gerçekleşen devrimler,

o Otorite boşluğunda oluşturulan örgütler ve savaş hedefleri,

o Suriye’de savaşan taraflar ve hâkimiyet alanları,

o Türkiye’nin ulusal menfaatleri gibi konular ele alınacaktır.

Konferans sonrasında ele alınan konular ve tartışmalarla ortaya çıkacak ortak kanaatler, Ortadoğu Konferansı Sonuç Bildirgesi olarak Antalya kamuoyu ile derneğimiz web sayfasından (www.teamder.org) ayrıca paylaşılacaktır.

Sınırlarımızın hemen ötesinde olup bitenlere karşı ülkemizin sessiz ve duyarsız kalması, ulusal menfaatlerini gözetmemesi öte yandan ortak tarih, kültür ve din birliğimiz olan Ortadoğu ülkelerini dış güçlerin ve terörizmin kontrolüne terk etmesi asla beklenmemelidir.

Güçlü bir Türkiye; huzurlu, barış ve güven dolu bir Ortadoğu demektir.

Türkiye’siz bir Ortadoğu çözümü arayışı ise temelde çözümsüzlük demektir.

Bu nedenle artık hep birlikte tek ses ve tek yürek olmak, Türkiye olmak zamanıdır.

TEAMDER